KASTAMONU ŞENPAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAMIŞ HAREKATI

SARIKAMIŞ HAREKATI

22 Aralık 1914-05 Ocak 1915 Sarıkamış Şehitleri

Bu vatan için,bu millet için, inancımız için,kutsallarımız ve bayrağımız için şehit olmuş bütün şehitlerimizi hayırla,şükranla ve rahmetle yadediyoruz.Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kutlu yürüyüşü hiçbir zaman durmayacaktır.Bizler de,milletçe Sarıkamış´ta ecdadın yürüdüğü,nefeslerin donduğu,yüreklerdeki vatan aşkının onlara rehber olduğu noktada,onlar gibi yürüyeceğiz.

Sevgili gençler,sizler bunun en büyük garantisisiniz.Milletimizin,devletimizin geleceğisiniz.Gençlik mazideki atasını öğrenmeli ve öğretmelidir.Şanla,şerefle dolu tarihimizi bilen gençlerimiz,vatanı için kol kola,omuz omuza 102 sene evvel Sarıkamış´ta ecdadı nasıl yürüdüyse, yine aynı şekilde yürüyecektir.Şarıkamış´ta şahadet vuslatına eren ve bu vatan toprağında kefensiz yatan askerlerimizin hatırası hep yüreğimizde olacaktır.Onları unutturmamak bizim en büyük vazifemizdir...Biliniz ki geçmişini bilmeyen nesillerin, geleceğini başkaları yazar.Bu vesile ile aziz şehitlerimizi bir kez daha anıyor tüm şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyoruz.

 

Merkez Mah. Kardelen Cad. Halk Eğitimi Merkezi Binası No 8 İç Kapı 3 Şenpazar / KASTAMONU - 03667881418

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.