KASTAMONU ŞENPAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nail ÖZARSLAN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 ATANMAK DEĞİL KENDİNİ ADAMAKTIR  ÖĞRETMENLİK  
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nail ÖZARSLAN'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

     İnsanlık tarihinin başlangıcından itibaren saygınlığı, manevi gücü ve şerefi en yüksek meslek mensuplarının başında hiç şuphesiz öğretmenlerimiz  gelmektedir. Bu ulvi görevi peygamberler, evliyalar, erenler, alimler, arifler, erdemli ve bilge kişiler, tarihe ismini yazdırmış devlet adamları ve nice önemli şahsiyetler yapmışlardır.

    Bu bağlamda öğretmenlik, kendini güzel ahlaklı ve erdemli  insan yetiştirmeye ADAMAKTIR. Vatan, millet, bayrak, devlet  aşkı, güçlü ülke ve  mutlu insanlık için dertlenmektir. Kutlu yolda sebat edebilmek, sabır göstererek cefakar ve fedakar olabilmek, çile çekerek erenler olabilmek, nihayetinde çare, umut ve  yol gösterebilmektir.

    Geleceğe ilişkin hayal ve  hedeflerimize ulaşma için ulvi ve sorumluluğu yüksek  görevi üstlenerek kendini insan yetiştirmeye adayan, bu günlere gelmemizde önemli katkıları olan ve yavrularımızın yetişmesinde umut kaynağımız görevinin başında ve emekli olan  kıymetli öğretmenlerimizin her  birine hizmetleri, emekleri, engin sabırları ve  fedakarlıkları için özellikle teşekkür ediyorum. Hepsinin öğretmenler gününü kutluyor, halen görev başında olan arkadaşlarımıza  bu yüce görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum.

     Yıllarca aşkla ve azimle çalışarak bizleri ve  kıymetli insanları yetiştirdikten sonra, görevini yapmış olmanın huzuruyla emeklilik günlerini geçiren öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, kendilerine sağlık sıhhat ve hayırlı ömürler diliyorum.

     Baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve  ebediyete irtihal eden sevgili öğretmenlerimizi de rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, saygı ve sevgilerimi  sunuyorum.

 

                                                                                                                                                    Nail ÖZARSLAN

                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

Merkez Mah. Kardelen Cad. Halk Eğitimi Merkezi Binası No 8 İç Kapı 3 Şenpazar / KASTAMONU - 03667881418

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.