KASTAMONU ŞENPAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HİSAR PROJESİNDE İLÇEMİZ ŞENPAZAR İHO İL BİRİNCİSİ OLDU

İlçemiz şenpazar İmam Hatip Ortaokulu ilimizde düzenlenen HİSAR projesi yarışmasında Eğitime Giden Yolda beni Unutma (güvenli Araba) projesi ile il birincisi oldu.
HİSAR PROJESİNDE İLÇEMİZ ŞENPAZAR  İHO İL BİRİNCİSİ OLDU

           Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün başlattığı HİSAR projesiyle; "Toplum için faydalı olmayı hedefleyen, topluma değer katan ve gelişen çağa uyum sağlayabilen öğretmenler ve buna bağlı nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilerin bireysel yeteneklerini keşfederek gelişimini destekleyen eğitimciler yetiştirmek, ülkemizin endüstri 4.0'a geçişinde ihtiyacı olan eleman istihdamını yetişen öğrenciler aracılığıyla sağlamak, öğrencilerimizin inovatif fikirlerini ortaya çıkarabilecek ortam hazırlamak, öğretmen niteliğini artırmak, öğretmenlerin mesleki gelişimine katkıda bulunmak, okullarda istenen bilimsel çalışmaları gerçekleştirmek için öğretmenin yeterli donanıma sahip olması" amaçlanmaktadır.

            Projeyle öğrenciler:  grup çalışması becerisi kazanacaklar, bilgilerini ve becerilerini öncelikle  disiplinler arası  bir  anlayışla  ilişkilendirmelerini sağlayacaklar,  bilgi ve becerileri kullanarak araştırma,  buluş yapma ve üretim yapmaya yöneleceklerdir. Sorgulama, araştırma, analiz etme, sentez etme vb. becerilerini geliştirecekler,  proje yapma becerisi kazanacaklar, derslerinde uygulama ağırlıklı olacağı için daha aktif ve zinde olacaklar, derslere karşı olan motivasyonlarını artıracaklardır.

              Bu kapsamda öğretmenlere ilimizde STEM ve Kodlama Projesi eğitimi verildi.  Eğitim sonrasında  öğretmenlerinin rehberliğinde öğrencilerimizin  hazırlamış olduğu " EĞİTİME GİDEN YOLDA BENİ UNUTMA (Güvenli Araba Projesi)"   24 proje arasında  il birincisi  oldu.  Projede emeği olan yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi  tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

30-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-202230-05-2022

Merkez Mah. Kardelen Cad. Halk Eğitimi Merkezi Binası No 8 İç Kapı 3 Şenpazar / KASTAMONU - 03667881418

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.