KASTAMONU ŞENPAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

23 Nisan Ulsal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde 23 Nisan Perşembe günü saat 09:45´te Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtına Çelen sunulması ile başlamış olup, saat 10:00´da İlçemiz Şenpazar İlkokulu bahçesinde ki bayram kutlamaları ile devam etmiştir.

İlçemiz Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa HASANOĞLU törende yaptığı konuşmada "Bugün milli birlik ve beraberlik duygularıyla coşan, güçlenen milli iradenin temsil edildiği, T.B.M.M.’nin kuruluşu ile; milli, demokratik ve egemen yeni Türk Devletinin doğuşunun 95. inci yıldönümüdür. Bugünü engin bir şevk ve heyecanla kutlamanın onuru ve mutluluğu içindeyiz.

Tarihte eşsiz bir saygı ve şeref mevkiine sahip olan milletimizin, egemenlik hakkını, kayıtsız şartsız eline aldığı bugün, aynı zamanda demokrasimizin de en önemli adımı olmuştur.

 Büyük Önder Atatürk’ün  çocuklara  duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanları sizlere armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. Bu vesileyle başta gazi M.K.Atatürk olmak üzeri,  23 nisan 1920 de açılan  meclisin , tüm üyelerini rahmet ve minnetle anıyor,

Sevginin, kardeşliğin, hoş görünün,barışın ve milli iradenin hâkim olduğu bir dünyada el ele, gönül gönüle yaşamak ümidiyle milli egemenlik ve çocuk bayramını yürekten  kutlar  sevgi ve saygılarımı arz ederim." dedi.

23 NİSAN23 NİSAN23 NİSAN23 NİSAN23 NİSAN23 NİSAN23 NİSAN23 NİSAN23 NİSAN

 

Merkez Mah. Kardelen Cad. Halk Eğitimi Merkezi Binası No 8 İç Kapı 3 Şenpazar / KASTAMONU - 03667881418

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.